POMÁHÁME

A VY S NÁMI

Každý rok se snažíme vybrat co nejvíce peněz pro vybraného člověka co to potřebuje. Tato částka se skládá ze vstupného, tomboly, dražby dresů, prodaných reklamních předmětů a dobrovolného příspěvku do kasičky na baru. Tento rok vznikl transparentní účet pro Tomáše, kam můžete posílat peníze napřímo. Již podruhé se do sbírky připojila Cukrárna Zumřík, která peče každý týden jeden dort a ten se pak od pondělí do pátku draží.

Cukrárna Zumřík - dražba dortů

NADACE KLOSE CUP

Přispějte libovolnou částkou na konto pro Tomáše na tento transparentní účet.

Má to smysl, Klose Cup

123-3462230277/0100

KOMU LETOS POMŮŽEME

TOMÁŠOVI

V letošním roce 2023, bude Klose Cup pomáhat TOMÁŠOVI.

Rugby, MMA, fotbal, basket, florbal… ke sportu měl Tomáš vždycky blízko. Absolvoval Spartan race i Predator race.

Barber a kadeřník, který se účastnil i mezinárodních soutěží. To vše byl Tomášův život.

V roce 2018 mu začaly slábnout prsty levé ruky, omezovalo ho to při stříhání, ztrácel potřebnou motoriku. Vylučovací metodou řešili karpální tunely, skřípnuté nervy a další možné nemoci. Pak už to šlo celkem rychle, Tomáš přestal stříhat, musel přestat sportovat a začal zjišťovat, co se s jeho tělem děje – v roce 2019 po lumbální punkci již bylo zřejmé, že to nebude nic jednoduchého, a v únoru 2020 přišla nemilosrdná diagnóza – ALS.
Neexistuje oficiální léčba. To je realita.
Letos se ale světlo na konci tunelu objevilo! Experimentální lék, protizánětlivá látka, která by měla narušené buňky regenerovat. Německý lékař nabídl tuto léčbu Tomášovi, a ten se s podporou rodičů rozhodl ji vyzkoušet. Tento lékař má s léčbou úspěchy, aktuálně je šance na vyléčení 20%. Pan doktor má pacienta, který se po dvouleté léčbě vrátil do života ze stavu, kdy už byl jen ležící.
V čem léčba spočívá? Maminka Šárka píchá Tomášovi denně dvě injekce, cena jedné injekce je cca 2.500 Kč. Tedy denně cca 5.000 Kč (200 EUR), měsíčně cca 150.000 Kč (6.000 EUR). Pokud by se objevily první známky zlepšení, léčba by se zpomalila. Celkem je ale odhad na dvouletou léčbu cca 60.000 EUR, tedy 1.500.000 Kč.

TOMÁŠ

NADACE KLOSE CUP

Přispějte libovolnou částkou na konto pro Tomáše,
na tento transparentní účet. 

Má to smysl, Klose Cup

123-3462230277/0100

POMOHLI JSME

DÍKY VÁM

JAKOUBEK

212.212 Kč

O JAKOUBKOVI

Jakoubek je dvouletý chlapeček, který měl vážný úraz při kterém došlo k poranění krční míchy. Na tento typ zranění bohužel neexistuje lék a jediná možnost je rehabilitace. Jakoubek musí navštěvovat specializované pracoviště, jako je například specializovaná dětská neuroklinika. Ošetřující lékař nedával zprvu Jakoubkovi žádnou šanci, že by mohl někdy dýchat sám. Po třech měsících od úrazu dokáže Jakoubek dýchat sám s pomocí tracheostomie a dokonce částečně hýbe levou ručičkou a jeho nožičky reagují na šimrání.

MIA A TOBÍK

237.600 Kč

O MIE A TOBÍKOVI

Mia je sedmiletá holčička, která trpí Kolagen VI svalovou dystrofií. Nemocí, která ji postupně připravuje o všechnu svalovou sílu. Jednou přestane chodit a ovládat všechny svaly v těle. Rodiče tento stav oddalují, co to jde, pomocí speciálních ortéz, rehabilitacemi a dalšími terapiemi i speciálními pomůckami.

Tobíkovi jsou čtyři roky, bohužel neměl lehký start do života. Během porodu se nadýchal zkažené plodové vody, přestal dýchat a zastavilo se mu srdíčko. Naštěstí se ho podařilo oživit, ale těžké následky bude mít celý život. Umí se přetáčet na bříško, víc však nezvládá. Tobík potřebuje mnoho zdravotních pomůcek, které pojišťovny neproplácí.

EMIČKA

225.561 Kč

O EMIČCE

Osmiletá Emička se narodila o dva a půl měsíců dříve za velice komplikovaných podmínek. Během prvních chvil života u ní došlo k srdeční zástavě a k selhání funkce ledvin, byla absolutně odkázána na umělý přísun kyslíku do plic. Stupeň nedonošenosti a nedostatek kyslíku pro mozek byly ovšem tak vysoké, že byla Emičce diagnostikována dětská mozková obrna.
Mentálně je Emička naštěstí v pořádku, velké problémy má ale s motorikou. Projevuje se to tak, že zatím nedokáže správně lézt, sama se posadit, postavit ani chodit. Na vozíku zvládne přesun na menší vzdálenosti.

Dalším cílem této usměvavé princezny je nácvik samostatného nákroku a následné postavení. Pro další zlepšení je velice důležitá a nezbytná rehabilitace.

Cílem KLOSE CUPU bylo na tyto rehabilitace Emičce přispět. Celková částka 225 561 Kč vyrazila dech snad úplně všem.

DANIEL

85.000 Kč

O DANIELOVI

V polovině února roku 2017 se změnil život tehdy devatenáctiletému Danielu Svobodovi. Nemrzlo, bylo slunečné počasí a Daniel si vyjel na své milované motorce. Možná zrovna byl ve „špatný čas na špatném místě“ nebo to byl zkrátka jen hodně krutý osud, a tento mladý sportovec s vášní pro motorky měl autonehodu. Daniel byl v kritickém stavu a bojoval o život. Vážné poranění hlavy i těla. Nebyla snad jediná kost v jeho těle, která by nebyla zlomená. Po mnoha náročných operací se lékařům podařilo Danielovo tělo „spravit“. Bohužel poranění hlavy bylo tak veliké, že Daniel skončil s těžkým polytraumatem. Následujících 7 měsíců po nehodě byl v kómatu. Tento stav mu nedovoloval udělat samostatně vůbec nic, nedokázal se hýbat, nebyl schopný mluvit, reagovat, nedokázal se sám najíst ani napít, protože nemohl polykat.  Přesto vše kolem sebe vnímal, a díky jeho statečnosti a odhodlanosti se nevzdat, bojoval a stále bojuje se svým osudem. Přese všechno Daniel svůj tvrdý boj nevzdává a snaží se vše naučit ještě jednou od začátku.

Cílem KLOSE CUPU s celkovou částkou 85 000,-Kč bylo Danielovi přispět na zdravotní pomůcky, které usnadní jeho pohyb doma.

JIRKA

65.000 Kč

O JIRKOVI

Poslední prázdninový den u vody totálně změnil život tehdy sedmnáctiletému Jirkovi Škuthanovi.

Jirka skočil do vody směrem ke kamarádovi. Bohužel dopadl na velký balvan, který neviděl, protože voda byla zkalená. Během pár vteřin se ze zdravého a sportovně nadaného kluka stal člověk, který bude doživotně odkázaný na invalidní vozík.  Došlo k rozdrcení šestého krčního obratle a přerušení míchy. Je ochrnutý od prsou dolů. Rukama sice může hýbat, ale od zápěstí k prstům je hybnost silně omezená a úplně ztratil jemnou motoriku prstů.

Tenhle bojovník se ale i přes těžký boj, který svádí se svým osudem, nevzdává. Jeho cílem je najít si sport, který mu jeho zdravotní stav dovolí a bude blízko jeho srdíčku. Další metou, kterou by rád na svém vozíku přejel, je vystudovat střední školu. Nutně ale pro zdolání nejen těchto cílů musí Jirka tvrdě rehabilitovat.

Cílem KLOSE CUPU bylo Jirkovi přispět na potřebné rehabilitace. To se celkovou částkou 65 000,-Kč povedlo.

KLOSE

BuĎte s námi ve spojení

kontaktujte nás

Sledujte nás na INSTAGRAMU a FACEBOOKU

7 + 11 =